Ile trzeba zapłacić za dobrą gitarę

Tworzenie muzyki jest czymś wyjątkowym. Niemniej, aby odkryć w sobie talent do grania na instrumencie muzycznym trzeba mieć z nim styczność.
Obecnie na rynku muzycznym istnieje niezliczona ilość instrumentów muzycznych służących do akompaniowania muzyki. Wiele osób uwielbiających muzykę, często zastanawia się ile kosztuje gitara? W niemalże każdym sklepie muzycznym mamy do wyboru gitary klasyczne oraz akustyczne.
Pierwsza z nich ma zawsze sześć nylonowych strun, dość szeroki i nieco płaski gryf oraz struny wiązane na mostku. Ten rodzaj gitary jest najpopularniejszy, a zarazem najtańszy na rynku. Ponadto świetnie nadaje się do nauki gry. Najniższe ceny gitar klasycznych zaczynają się już od około 35 złoty, niemniej trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że za te kwotę nie kupimy profesjonalnej gitary. Sprzęt muzyczny w cenie poniżej stu zł. zazwyczaj ma jakieś wady, a ponadto wykonany jest ze słabej jakości materiałów, które to szybko ulegają zniszczeniu.
W przedziale cenowym około 200 – 300 złoty można nabyć nieco lepsza gitarę klasyczną, niemniej przed kupnem warto dokładnie wypróbować taki sprzęt. Jeśli nasz portfel jest nieco zasobniejszy to warto zakupić gitarę o wartości powyżej 1000 złoty, gdyż przy takiej cenie wykonanie, użyte materiały oraz brzmienie będą w bardzo zadowalającej jakości. Z kolei osoby, które nie muszą oszczędzać mogą zakupić gitarę w kwocie do sześciu tysięcy złotych, gdyż taki sprzęt z pewnością posłuży przez szereg długich lat.
Oprócz gitar klasycznych mamy na rynku dostępne gitary akustyczne, które to służą głównie jako instrument sceniczny oraz do gry w zespole. Gitara taka jest nieco głośniejsza, niż gitara klasyczna, a struny w takim urządzeniu są metalowe oraz mocowane na kołki w mostku. Z kolei gryf jest dość wąski oraz półokrągły. Warto wiedzieć o tym, że naprężenie strun w gitarze akustycznej jest wielokrotnie większe, niż w klasycznej.
Najtańszą gitarę akustyczną można kupić już za około sześćdziesiąt złoty, jednak taki instrument w zasadzie nie nadaje się do grania, więc jest dobrym rozwiązaniem dla laików którzy to dopiero rozpoczynają przygodę z graniem na gitarze. Muzycy grający w zespołach, aby odnieść sukces zawodowy powinni zainwestować w gitarę o wartości około sześciu tysięcy złoty.

www.innowacjaiwiedza.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIle błonnika dziennie
Następny artykułPraca na recepcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here