Ile zarabia ochroniarz?

Praca ochroniarza to niezwykle niebezpieczne i odpowiedzialne zadanie. W społeczeństwie przyjęło się, że ochroniarz przez cały dzień chodzi i teoretycznie pilnuje mienia. Zdarzają się jednak dni, w których ochroniarz ma bardzo mały pracy, gdyż na jego drodze stają ludzie żyjący zgodnie z prawem, przez co może się wydawać, że ochroniarz chodzi tylko tam i z powrotem. Prawda jest zupełnie inna. Aby zostać ochroniarzem, należy spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest granica wieku. Kandydat ochroniarza musi mieć powyżej 21 lat. Musi też pokazać zaświadczenie o swojej karalności oraz wykazać się sprawnością fizyczną i odpornością psychiczną.

Ile zarabia ochroniarz? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakiego mienia pilnuje oraz w jakim mieście zajmuje się tą profesją. Zarobki zaczynają się od 1400 zł w małych miejscowościach do 2000 zł w największych miejscowościach w Polsce. Nie jest to dużo, ale warto pamiętać o tym, że praca ochroniarza to wbrew pozorom zawód, w którym można się rozwijać. Pozwolenia na broń, znajomość sztuk walki, uprawnienia na obsługę monitoringu. To tylko niektóre uprawnienia, które może pozyskać osoba chcąca rozwijać się jako zawodowy ochroniarz. Wiążą się oczywiście niemałe profity. Zdobywając takie uprawnienia, ochroniarz będzie lepszym pracownikiem od 95% kolegów ze swojej branży, którzy przychodzą do pracy tylko na zabicie czasu i zarobienie pieniędzy. Wykwalifikowany ochroniarz może liczyć nawet na 3000 zł w górę, gdyż im wyższe umiejętności się posiada, tym można liczyć na coraz lepsze miejsca, które ochroniarz będzie mógł mieć pod opieką. Wszystko oczywiście zależy od samych chęci kandydata na ochroniarza.

Praca ochroniarza to zawód trudny. Częste zmiany po 12 godzin dają się we znaki nawet największym twardzielom. Warto zatem mieć szacunek do tego zawodu, gdyż to oni są ukrytymi bohaterami, którzy wyłaniają się w momentach, w których druga osoba potrzebuje pomocy. Należy również pamiętać, że ochroniarz to również człowiek i warto do niego się zwrócić w razie problemów.

www.intelektualnie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoperta na wesele.
Następny artykułIle błonnika dziennie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here