Jak przetrwać kaca po imprezie

Każdemu z nas zdarzają się mniejsze lub większe imprezowe wpadki. Najbardziej chyba powszechnym z nich jest kac gigant po naprawdę udanej imprezie. I o ile w wielu przypadkach stwierdzamy, że – mimo wszystko – warto było szaleć przez całą noc, to trudno byłoby raczej wskazać osoby, które chciałyby na nowo przechodzić przez kacowe męczarnie. Jak można sobie pomóc w fatalny poranek po imprezie, by szybciej wrócić do formy? Oto sprawdzone sposoby na kaca, które pomogą Ci go przetrwać.

Elektrolity na kaca – odpowiednie nawodnienie organizmu

Zastanawiając się, jak szybko pozbyć się kaca, warto uświadomić sobie, z jakimi problemami zmaga się nasz organizm po przyjęciu zbyt dużej ilości alkoholu. Na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie konieczność zapewnienia odpowiedniego poziom nawodnienia organizmu. I choć wydawać by się mogło, że najlepszym remedium jest tu po prostu picie dużych ilości wody, to rzeczywistość okazuje się nieco inna.

Na prawidłowe nawodnienie organizmu duży wpływ mają bowiem elektrolity. Na kaca lepiej pomogą elektrolity rozpuszczalne w wodzie niż sama woda. Elektrolity, takie jak sód, wspomagają zresztą nie tylko regulację nawodnienia naszego ciała, ale i inne ważne procesy biochemiczne, które w nim zachodzą. Warto więc mieć w domowej apteczce rozpuszczalne w wodzie elektrolity na kaca – bez nich powrót do pełni sił zajmie Ci znacznie więcej czasu i będzie dużo mniej przyjemny.

Owoce i warzywa a walka z kacem

Innym wyzwaniem, z jakim musi się mierzyć Twój organizm po suto zakrapianej imprezie, jest rozkład i neutralizacja alkoholu. To dość skomplikowany proces, który zajmuje sporo czasu. W trudny poranek z kacem warto więc sięgać po bogate w nią produkty – cytryny, pomarańcze i inne cytrusy (także świeżo wyciskane z nich soki), kalarepkę, brukselkę, kiszoną kapustę czy paprykę.

​​​​​​​​​​​​​​Prysznic spacer – by lepiej dotlenić organizm

W skacowanym organizmie nic nie działa tak, jak powinno – większość kluczowych procesów fizjologicznych jest rozchwiana. I. By z nim walczyć, warto wypróbować najprostsze z możliwych sposoby na kaca. Przede wszystkim: weź letni, nie za zimny i nie za gorący prysznic i dokładnie oczyść skórę ze wszystkich niepożądanych substancji, które mogły się na niej zgromadzić przez całą szaloną noc. Dzięki temu pozwolisz jej swobodniej oddychać. Gdy już się umyjesz, wyjdź na spokojny, długi spacer – solidna dawka świeżego powietrza z pewnością ożywi umysł i ciało.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here