Malowanie farbami

Dzisiejszy artykuł jest dedykowany głównie osobom, które dopiero rozpoczynają lub chcą rozpocząć swoją przygodę z malowaniem farbami. Chcąc spróbować swoich sił w malarstwie, nie musimy być po specjalnych kursach, czy posiadać ogromnego doświadczenia. Oczywiście byłoby to duże ułatwienie, jednak nie jest wymagane. Początki z malowaniem zawsze są trudne, ale nie można się od razu zniechęcać. Warto spróbować!

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-zaczac-malowac-farbami/

Zorientuj się w temacie

Przed udaniem się do sklepu z narzędziami i akcesoriami malarskimi, warto zastanowić się nad tym, co chcemy malować. Jaka technika, temat oraz styl malowania nas interesuje. Nie ma sensu kupować bez zastanowienia byle jakiego zestawu farb, tylko dlatego że ładnie wyglądają na półce. Na początku powinniśmy przyjrzeć się rodzajom farb, które są dostępne na rynku. W innym wypadku malowanie może być utrudnione. Na przykład farby olejne w przeciwieństwie do akrylowych, czy akwarelowych różnią się zapachem, który jest dość intensywny. Jeżeli nasz nos jest wrażliwy, mogą się nie sprawdzić. Jeżeli lubimy natychmiastowy efekt, powinniśmy zdecydować się na farby, które szybko schną, czyli na farby akwarelowe lub akrylowe.

Tematyka naszych obrazów również ma znaczenie, podczas wybierania rodzaju farb. Jeżeli chcemy malować pejzaże, najlepiej sprawdzą się farby akwarelowe. Żeby poznać różnice pomiędzy odmianami farb, warto udać się do sklepu i zakupić każdy rodzaj. Następnie na płótnie możemy sprawdź ich konsystencję, to jak się rozprowadzają i jaką mają strukturę. Wtedy będziemy wiedzieć co jest dla nas, a co nie.

Rozplanuj swój czas

Może wiele osób o tym nie wiem, ale malowanie zajmuje dość sporo czasu. Oprócz tego wymaga też cierpliwości. Jeżeli zależy nam na tym, żeby nasze dzieło sztuki było precyzyjne i spełniało nasze oczekiwania, to musimy liczyć się z tym, że trochę czasu nam to zajmie. Nie ma możliwości, żeby stworzyć obraz w pół godziny, czy 40 minut. Jeżeli na co dzień mamy inne obowiązki, na malowanie powinniśmy przeznaczyć kilka godzin i to najlepiej 2-3 razy w tygodniu. W innym wypadku będziemy malować jeden obraz przez kilka miesięcy.

Zobacz też: http://www.marszniemilczenia.pl/sztuka-starozytnej-grecji-rzymu-czym-sie-charakteryzowala/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here