Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe są sposobem wspierania się środkami finansowymi, który swoje korzenie ma w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. To właśnie w tych regionach metoda ta jest najbardziej popularna oraz funkcjonuje w najsprawniejszy sposób.
W Polsce pożyczki społecznościowe pojawiły się w dwa tysiące ósmym roku i znalazły bardzo dużą grupę zwolenników. W wyniku przeprowadzonych badań eksperci ustalili, iż są one produktem finansowych rozwijającym się w naszym kraju w sposób najszybszy i najpłynniejszy.
Pożyczki społecznościowe, które potocznie nazywane są również pożyczkami społecznymi są zawierane za pomocą witryn internetowych, pomiędzy osobami fizycznymi, zwanymi pożyczkobiorcą oraz pożyczkodawcą. Osoby korzystające z portalu mogą zmieniać funkcję raz użyczając pieniędzy, a następnym razem pożyczając je. Cały proces opiera się na uzyskaniu przez pożyczkodawcę zysku, w wysokości ustalonego pierwotnie procentu od udostępnianej kwoty. Zadaniem portalu internetowego jest weryfikacja osób z niego korzystających, a także umożliwienie im dokonywania transakcji.
Pożyczki społecznościowe wymagają od osoby, chcącej otrzymać określoną ilość gotówki, założenia konta na portalu. W kolejnym etapie administratorzy witryny przeprowadzają analizę nowego użytkownika, opierająca się głównie na sprawdzeniu jego przeszłości kredytowej. Jeżeli dana osoba przejdzie proces weryfikacji, wówczas ma ona prawo do wystawienia ogłoszenia, w którym jest zobowiązana zawrzeć potrzebną kwotę oraz cel na jaki ma ona zostać wydana. Tego rodzaju ogłoszenia są przeglądane przez pożyczkodawców, którzy podejmują decyzję czy chcą nam zaufać i wspomóc nas finansowo.
Pożyczki społecznościowe są udzielane na określony okres czasu i procent, będący zyskiem dla osoby użyczającej gotówki, pod tym względem transakcje te nie różnią się od kredytów udzielanych przez banki. Różnica polega przede wszystkim w ograniczeniu formalności oraz możliwości korzystania przez znaczne grono odbiorców. Pożyczki społecznościowe charakteryzują się ponadto dużo większą elastycznością, niż ma to miejsce w przypadku kredytów, jakie są udzielane przez banki i parabanki.
Pożyczki społecznościowe posiadają wiele zalet, a jedną z największych jest ich dostępność. Zakładając konto na portalu nie musimy bowiem przechodzić przez liczne, długotrwałe formalności, charakterystyczne dla procedur bankowych. Ponadto możliwość indywidualnego dogadania się z pożyczkodawcą umożliwia nam wynegocjowanie korzystniejszych dla nas warunków. Pożyczki społecznościowe są również korzystnym rozwiązaniem dla udzielających wsparcia finansowego. Mogą oni bowiem w bardzo prosty szybki sposób pomnożyć swój kapitał.
Pożyczki społecznościowe posiadają jednak również wady, a największa z nich jest to, iż pomimo tego, że portal dokonuje weryfikacji swoich użytkowników, to odbywa się to z dużo mniejszą dokładnością, niż ma to miejsce w przypadku kredytów bankowych, a to z kolei prowadzi do zmniejszenia bezpieczeństwa obrotu gotówką i narażenia pożyczkodawców na straty.

www.batfinanse.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułstaż do urlopu
Następny artykułStudenckie wyjazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here