Suplementy na łagodzenie objawów menstruacji

0
1169

Okres przekwitania nie należy do najłatwiejszych. Pojawiające się wówczas problemy z menopauzą, na które skarży się znaczna cześć pań, mogą w znaczny sposób wpłynąć na samopoczucie kobiety. Co robić, by klimakterium przebiegało jak najłagodniej? Czy warto stosować suplementy podczas menopauzy?

Kłopotliwe symptomy klimakterium

Biorąc pod uwagę badania statystyczne, przekwitanie następuje najczęściej pomiędzy 44. a 55. rokiem życia kobiety. To właśnie w tym okresie dochodzi do stopniowego wygaszania w jajnikach produkcji hormonów, czyli estrogenu i progesteronu. Charakterystyczne problemy z menopauzą pojawiają się jednak dużo wcześniej niż moment ostatniej miesiączki. Pierwszym zauważalnym symptomem staje się nieregularność okresu i zaburzenia procesu owulacji. Nierzadkie są sytuacje, gdy menstruacja przybiera formę bardzo przedłużających się, bolesnych i przede wszystkim obfitych krwotoków.

Dodatkowo mogą pojawiać się uderzenia gorąca, krwawienia międzymenstruacyjne, problemy krążeniowe, kłopoty z utrzymaniem moczu, suchość lub przewlekłe zapalenie pochwy, a także pieczenie i świąd w obrębie zewnętrznych narządów płciowych. Zdarzają się też bóle głowy, kręgosłupa, stawów i kości, osłabiony popęd seksualny, nadmierna produkcja potu i przyrost masy ciała. Bardzo częstymi problemami związanymi z menopauzą jest również szereg symptomów natury emocjonalno-psychologicznej. Kobieta ma huśtawki nastroju, może wpadać w tzw. stany depresyjne i lękowe, a do tego cierpieć na bezsenność, przemęczenie, problemy z koncentracją i pamięcią.

Łagodzenie objawów menopauzy

Choć menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety, to niewątpliwie męczące oznaki tego stanu mogą bardzo skutecznie osłabić organizm i utrudnić codzienne funkcjonowanie. Na szczęście istnieje wiele sposobów radzenia sobie z problemami okresu przekwitania. Na łagodzenie objawów menopauzy pomocne mogą być różnego rodzaju zioła, jak choćby szałwia bądź melisa. Bardzo istotny wpływ na przebieg klimakterium ma również odpowiednia dieta. Wiele kobiet zastanawia się, czy warto stosować suplementy podczas menopauzy. Preparaty te zalecane są przez specjalistów, ponieważ posiadają w swym składzie witaminy oraz hormony roślinne, zwane fitoestrogenami. Zażywanie suplementów w czasie klimakterium pozwala zatem uzupełnić w organizmie kobiety coraz większe niedobory estrogenu. Ponadto produkty te doskonale regulują poziom cholesterolu, masę ciała i pracę całego układu krążenia. Poprawiają też samopoczucie psychiczne, redukują wahania nastroju, kłopoty z zasypianiem, apatię, pocenie się i uderzenia gorąca. Dzięki zawartości witamin i mikroelementów wpływają na stan kości, pamięć i koncentrację.

Suplementy podczas menopauzy to więc najprostszy sposób na zminimalizowanie przykrych objawów. Preparaty tego rodzaju są bardzo łatwo dostępne – można je nabyć w każdej aptece bez recepty. Cena 1 opakowania, które wystarcza z reguł na cały miesiąc, również nie jest wygórowana – waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Po zakupie należy oczywiście zapoznać się z ulotką i informacjami dotyczącymi dawkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here