Certyfikat SSL

Bezpieczeństwo w sieci jest jednym z najpoważniejszych problemów każdego użytkownika. W celu zabezpieczenia naszych danych stosujemy przeróżne środki ostrożności. Jednym z takich środków ostrożności jest certyfikat SSL, który pozwala na bezpieczne przeglądanie strony internetowej. Jednak dlaczego certyfikat SSL jest tak ważny?

Bezpieczne przeglądanie stron

Powszechnie uznaje się, że jeśli strona posiada przedrostek adresowy „https”, oznacza to, iż możemy ją swobodnie przeglądać bez obawy o nasze dane. Nawet tanie certyfikaty SSL potrafią skutecznie szyfrować połączenie pomiędzy serwerem, a przeglądarką. Posiadanie takiego certyfikatu pozwala na uniknięcie wycieku danych z naszego serwisu internetowego. Nasuwa się jednak pytanie – gdzie kupić tani certyfikat SSL dla strony www? Czym się kierować przy jego wyborze?

Let’s encrtypt czy komercyjny certyfikat SSL?

Dużą popularność zdobyły darmowe certyfikaty SSL, które prezentowane są pod nazwą Let’s encrtypt. Niestety, jak można się było spodziewać, nie są one tak skuteczne jak komercyjne certyfikaty. Aby w pełni zabezpieczyć swoją stronę internetową, najlepiej postawić na komercyjne rozwiązanie. Przykładem takiego rozwiązania jest certyfikat SSL w kru.pl. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że darmowy certyfikat nie zabezpiecza w pełni Twojej strony internetowej, przez co nie jest on wspierany przez niektóre hostingi. Darmowe certyfikaty stosowane są przeważnie na blogach, gdzie nie jest wymagany wysoki poziom zabezpieczeń. Jeśli jednak prowadzisz sklep internetowy lub stronę firmową – koniecznie zaopatrz się w komercyjny certyfikat w celu uniknięcia przykrych konsekwencji.

Czy certyfikat SSL jest obowiązkowy?

Posiadając certyfikat SSL na swojej stronie, pokazujesz użytkownikowi, że dbasz o bezpieczeństwo jego danych. Dodatkowo, certyfikat ten jest czynnikiem rankingowym, jeśli chodzi o pozycjonowanie w wyszukiwarce internetowej. Oznacza to, że wyszukiwarki promują w pierwszej kolejności strony internetowe, które posiadają ważny certyfikat SSL. Jego brak spowoduje, że Twoja strona internetowa będzie mieć poważne problemy z widocznością w sieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here