dentysta

Kiedy wybieramy się na wizytę u dentysty, to w gabinecie oprócz stomatologa zawsze możemy zaobserwować dodatkową osobę. Jest to nikt inny jak asystentka stomatologiczna. Z pozoru wydaje się, że służy ona jedyne do podawania narzędzi dla lekarza dentysty, jednak to tylko pozory. Asystentka stomatologiczna ma na głowie całą masę zadań. To ona przygotowuje wszelkie „narzędzia” potrzebne do wykonania zabiegu. Można powiedzieć, że jest to pomocna dłoń dla stomatologa. Kim dokładnie jest asystentka stomatologiczna i co należy do jej obowiązków? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-asystentki-stomatologicznej/ 

Kim jest asystentka stomatologiczna?

Asystentka stomatologiczna jest to pewnego rodzaju pośredniczka pomiędzy pacjentem, a dentystą. Do jej obowiązków może należeć również umawianie wizyt. To z nią pacjent ma pierwszy kontakt przed zobaczeniem się z dentystą.

Co należy do obowiązków asystentki stomatologicznej?

Do obowiązków asystentki stomatologicznej należy prowadzenie dokumentacji medycznej pacjenta, a co za tym idzie znajomość odpowiedniego oprogramowania takiego jak na przykład Excel.

Asystentka stomatologiczna musi również potrafić sporządzać listę zabiegów w taki sposób, aby odpowiadała ona dentyście oraz pacjentom. Dodatkowo ma ona za zadanie zamawiać leki oraz narzędzia stomatologiczne. Oprócz tego pracodawca może wymagać od niej również sporządzanie rozliczeń finansowych.

Czym zajmuje się asystentka stomatologiczna?

Asystentka stomatologiczna zajmuje się czyszczeniem oraz odpowiednim przygotowaniem miejsce pracy. W gabinecie wszystko musi być sterylnie wyczyszczone i odpowiednio poukładane.

Do odpowiedniego przygotowania miejsca pracy dentysty zalicza się również dezynfekcja narzędzi stomatologicznych, układanie preparatów, a także leków w odpowiednim miejscu oraz uzupełnienie ich w momencie kiedy się skończą.

Kto nadaje się do wykonywania pracy w takim zawodzie?

Asystentka dentysty z pewnością musi być to osoba komunikatywna, a także dobrze zorganizowana. Jest to niezwykle ważne, ponieważ musi znaleźć odpowiednią datę i godzinę, kiedy zarówno pacjent jak i lekarz będą mogli uczestniczyć w wizycie. Kolejną bardzo ważną cechą jest umiejętność zarządzania czasem. Z pewnością jest to bardzo ceniona cecha dla osoby, która stara się o stanowisko asystentki stomatologicznej.

Zobacz też: http://www.marszniemilczenia.pl/wyglada-praca-logistyka// 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here