Kancelaria radcowska a doradztwo prawne

Obecnie wiele kancelarii radcowskich to efekt dodatkowej działalności aktywnych na rynku radców prawnych. Poza oferowaniem klientom usług typu reprezentowanie ich interesów na sali sądowej, kancelarie pozwalają zamówić poradę prawną z niemal dowolnej dziedziny. Doradztwo prawne stanowi rozwinięty aspekt w branży i bywa wartościowe dla klientów.

Porady prawne dla każdego

Na początek trzeba zauważyć, że nie każda kancelaria radcowska oferuje doradztwo w tych samych dziedzinach – zależy to od kompetencji pracownika czy pracowników. Każdy radca prawny ma pewną specjalizację i choć może specjalizować się w więcej niż jednej dziedzinie, nie należy oczekiwać, że będzie ekspertem od wszystkiego. Informację o tym, jakie działy prawa mieszczą się w tym zakresie, można przeważnie znaleźć na stronie internetowej kancelarii, ewentualnie należy o to dopytać.

Często do kancelarii przychodzą klienci z bardzo prostymi problemami – nie potrzebują skomplikowanej porady, ale z uwagi na swój brak wiedzy muszą być wręcz prowadzeni za rękę. Bywa, że kancelaria radcowska oferuje takim osobom kompletne wsparcie, włącznie z reprezentacją ich interesów w razie potrzeby w sądzie. Mogą liczyć na zredagowanie potrzebnej dokumentacji oraz na prowadzenie korespondencji z odpowiednimi urzędami. W ten sposób proste poradnictwo przeistacza się w rozbudowaną współpracę z kancelarią.

Odpowiednia forma porady

Dzięki temu, że większość kancelarii radcowskich udostępnia klientom różne kanały kontaktu, mogą oni wybrać właściwy z nich. Pierwsza wizyta bywa przeważnie stacjonarna, ale można równie dobrze umówić się przez telefon/mail i już na tym etapie przekazać najważniejsze informacje. Przyspiesza to pracę radcy prawnego, który może w międzyczasie przygotować się do nowego zadania i zgromadzić odpowiednią literaturę.

Dla wielu klientów znacznie bardziej obiecująca jest rozmowa w cztery oczy, dążą więc do odwiedzin w kancelarii. Nie jest to jednak jedyne wyjście, jeśli weźmie się pod uwagę nowoczesne technologie. Część radców prawnych chętnie korzysta z opcji wideorozmowy, dzięki czemu mogą oni „celować” w klientów mieszkających w innym obszarze miasta czy nawet kraju. Odległość staje się nieważna, liczy się jedynie to, czy sprawa, z którą zgłasza się klient, mieści się w zakresie kompetencji prawnika.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here