laseroterapia

Laseroterapia jest innowacyjną metodą zabiegów, w której wykorzystuje się profesjonalne lasery medyczne. Wykorzystywana jest w przypadku wielu różnych schorzeń oraz defektów skórnych. Zabiegi z użyciem lasera wykonuje się więc w gabinetach medycyny estetycznej, dermatologicznych, ginekologicznych, ortopedycznych, poradniach okulistycznych oraz onkologicznych.

Zabiegi chirurgiczne z wykorzystaniem laseroterapii

Lasery znacznie ułatwiają przeprowadzanie operacji na dużych partiach ciała oraz na mocno unaczynionych narządach.

Cierpisz z powodu żylaków, które mogą być powodem zakrzepicy – terapia laserem jest jedną z najbardziej skuteczniejszych metod leczenia tej dolegliwości. Wiązka lasera działa bezpośrednio na miejsca objęte zmianą nie uszkadzając przy tym pozostałych obszarów otaczających zmianę.

Na co pomagają zabiegi laserem?

Laseroterapia coraz częściej pojawia się jego jeden z głównych zabiegów wykorzystywanych w gabinetach ginekologicznych. Są niezastąpione w przypadku usuwania mięśniaków, nadżerek czy nawet w leczeniu nowotworów oraz endometriozy.

Lasery o silnym i skoncentrowanym działaniu wykorzystywane są głównie w przypadku wszelkich dolegliwości skórnych takich jak: nowotwory, naczyniaki, oparzenia. Wiązka lasera działa tylko i wyłącznie na zmianę.

Lasery o mniejszej mocy stosuję się natomiast w przypadku blizn i przebarwień potrądzikowych oraz u osób zmagających się z problemem nadmiernego wypadania skóry. Laseroterapia pobudza do pracy uśpione komórki dzięki czemu procesy regeneracji i odnawiania się naskórka ulegają znacznemu przyspieszeniu.

zalety laseroterapii - w czym pomoże

Laseroterapia skuteczna w leczeniu chorób nowotworowych

Onkolodzy często wykorzystują tzw. leczenie fotodynamiczne. Co to takiego jest? Zmiana najpierw potraktowana zostaje „fotouczulaczem” a dopiero potem laserem przez co zabieg cechuje się o wiele większą efektywnością. Laseroterapię wykorzystuje się także w badaniu mammograficznym. Badanie ma na celu wykrycie obecności hemoglobiny – jednym z objawów występowania nowotworu piersi jest zwiększone ukrwienie tkanek wokół niego.

Dolegliwości ortopedyczne

W przypadku schorzeń z zakresu ortopedii stosuje się lasery o małej mocy. Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne stosowane są u osób ze zmianami reumatycznymi oraz zwyrodnieniowymi kości i stawów. Laser pobudzając do działania komórki przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek kostnych, co może znacznie przyspieszyć rehabilitację np. złamanej nogi czy ręki. Laseroterapia działa także jak leki przeciwbólowe, pozwala zapomnieć o bólu!

Laser zamiast okularów

Zabiegi z użyciem lasera są często stosowane w gabinetach okulistycznych. Ze względu na ich precyzję oraz wysoką skuteczność coraz rzadziej stosuję się tradycyjne metody leczenia. Laseroterapia sprawdza się świetnie w leczeniu dalekowzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu, zaćmy, jaskry oraz schorzeń siatkówki oka. Dlatego, jeśli skorzystasz z zabiegu laserem nie będziesz musiał nosić okularów!

Piękno

Laseroterapia znajduje swoje szerokie zastosowanie przede wszystkim w kosmetologii i medycynie estetycznej. Jest skuteczna również w przypadku wygładzania zmarszczek oraz utracie zbędnych kilogramów, a także usuwania blizn potrądzikowych. Popularna jest również metoda laserowego usuwania zbędnego owłosienia oraz wszelkiego rodzaju zabiegi ujędrniająco-napinające.

Jednak przed skorzystaniem z takiego zabiegu należy dokładnie zaznajomić się ze wszystkimi przeciwskazaniami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here