wyspa wielkanocna

Egzotyczne wyprawy cieszą się coraz większą popularnością i turyści w naszym kraju szukają coraz ciekawszych propozycji na wakacyjne wyjazdy. Jedną z takich ofert będzie podróż na Wyspę Wielkanocną.

Wycieczka na Wyspę Wielkanocną z logostour.pl

Niewiele jest na świecie miejsc, które tak bardzo zadziwiają swoją tajemniczością, jak właśnie Rapa Nui, czyli Wyspa Wielkanocna. Przez niektórych jest wręcz uważana za jeden z cudów świata. Ta stosunkowo niewielka wyspa leży na Oceanie Spokojnym i można ją poznać w ramach wycieczki do Chile, a naprawdę warto.

Mistyka i piękno Wyspy Wielkanocnej

Najbardziej zachwycający jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO park narodowy Rapa Nui, w którym znajdują się wyjątkowe figury moai. W zasadzie uważa się je za symbol wyspy. Każdy posąg został wykonany z jednej skały wulkanicznej i waży nawet 30 ton. Niesamowite wrażenie robi ołtarz Ahu Tongariki składający się aż z piętnastu figur moai. Każdego też zauroczy zachód słońca na tle tych majestatycznych figur.

Nieodłącznym punktem programu wycieczki na Wyspę Wielkanocną jest także wizyta w muzeum antropologicznym, w którym można zapoznać się z historia tego miejsca. Oczywiście ciekawa będzie także podróż do wioski obrzędowej Orongo. To właśnie tam znajdują się tradycyjne domy kamienne, ale przede wszystkim niesamowite petroglify obrazujące kult Człowieka – Ptaka.

Na Rapa Nui zachwyca również przyroda. Wiele wrażeń dostarczy spacer brzegiem krateru z widokiem na ocean, urocze jezioro wulkaniczne znajdujące się na dnie krateru oraz inne miejsca wyspy. W ramach poznawania wyspy jest przewidziana wizyta w słynnym kamieniołomie Rano Raraku, skąd pochodzą figury moai. Kamieniołom jest zlokalizowany w pobliżu tego krateru.

Wyspa Wielkanocna to również jedyna piaszczysta plaża w Anakema, gdzie można wypocząć w cieniu palm, spróbować smakołyków lokalnej kuchni i wykąpać się w Pacyfiku. Atrakcyjnie też przedstawia się propozycja wieczornej kolacji z pokazem tradycyjnych polinezyjskich tańców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here