Turnusy rehabilitacyjne w górach

Turnusy rehabilitacyjne w górach cieszą się nie mniejszą popularnością od tych organizowanych w innych lokalizacjach. Nie oznacza to jednak, że każdy odnajdzie się w tego rodzaju okolicy. Dla kogo będzie to udany wypad w celach zdrowotnych, a kto powinien wybrać inny rejon Polski na turnus rehabilitacyjny?

Góry nie dla każdego

W przypadku turnusów rehabilitacyjnych w górach – podobnie jak w przypadku każdej innej rzeczy – należy kierować się w dużej mierze zainteresowaniami danego chorego. Oczywistym jest, że zwolennik jezior czy mórz nie odnajdzie się w takim terenie – a miłośnik górskich widoków wręcz przeciwnie.

Dlatego też, wybierając się na turnus rehabilitacyjny, kierujmy się na równi zabiegami, na których nam zależy, ale również lokalizacją. Jeśli nie przepadasz za spacerami po nierównych terenach, lepiej wybierz ośrodek zlokalizowany w innej części kraju, natomiast jeśli między zabiegami chętnie wypoczniesz podczas górskich wędrówek – wybierz się na południe Polski.

Podobny profil zabiegów

Wybierając turnus rehabilitacyjny warto wiedzieć, że właściwie w każdej części kraju wykonywane są wszelkie zabiegi. Większość ośrodków nie specjalizuje się w leczeniu jednego schorzenia, dzięki czemu istnieje spora szansa, że uda Ci się znaleźć miejsce w odpowiadającej Twoim preferencjom lokalizacji.

Jeśli wybierasz się z kimś jeszcze, postarajcie się znaleźć kompromis. Nawet jeśli uwielbiasz góry i chcesz wybrać ośrodek właśnie w tej części Polski – weź pod uwagę również preferencje drugiej osoby. Być może ona nie znosi spacerów po nierównych terenach?

Nie zawsze jest wybór

Podczas rozważań dotyczących tego, czy wybrać turnus rehabilitacyjny w górach, weź pod uwagę, że jeśli planujesz skorzystać z refundacji NFZ – możesz po prostu nie mieć wyboru w zakresie lokalizacji ośrodka. W większości przypadków, pacjenci są kierowani tam, gdzie są wolne miejsca.

Jeżeli jednak zamierzasz we własnym zakresie opłacić turnus, wybierz lokalizację zgodnie ze swoimi preferencjami. Pamiętaj jednak, że Twój czas wolny będzie ograniczony przez lecznicze zabiegi, mające wspomóc Twój organizm, dlatego nie nastawiaj się na całodzienne wędrówki. Większość osób na rehabilitacji ma po kilka zabiegów na dzień i niewielkie przerwy między nimi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here