Jak przebiega konsultacja psychologiczna

Wiele osób mimo iż chciałoby i potrzebowałoby wizyty u psychologa, to zwyczajnie boi się, jak to będzie wyglądać, czy naprawdę może pomóc. Nikt nawet nie wie jak przebiega konsultacja psychologiczna, która jest podstawą przy odbywaniu pierwszej wizyty.

W momencie, jak zdecydujemy się udać do psychologa to w ramach konsultacji psychologicznej, terapeuta pyta o nasze życie, związki, dzieciństwo. Osoba taka podczas pierwszej wizyty stara się nas poznać i stwierdzić, co wpłynęło na nasze życie że nie czujemy się w nim dobrze. Następnie osoba taka pyta o problemy, dlaczego zdecydowaliśmy się na wizytę i czego od niej oczekujemy. Potem bardzo często wypełnia się testy, które obrazują to jak się czujemy. Czasem trudno jest komuś powiedzieć o złych uczuciach, a napisać znacznie prościej.

Na podstawie takiej konsultacji psycholog stawia nam diagnozę i opracowuje terapię, która mogłaby nam pomóc. Terapię dopiera się w zależności od problemu i charakteru osoby chorej. Oczywiście warto zdawać sobie sprawę z tego, że jedna wizyta u psychologa niewiele nam pomoże. Podczas pierwszej wizyty terapeuta nas poznaje, stawia tak naprawdę pierwsze diagnozy. Nad problemami psychicznymi jednak pracuje się bardzo długo. Czasem potrzeba parę lat aby czuć się dobrze. Sama terapia jest skuteczna, ponieważ psycholog pokazuje nam inną perspektywę świata, problemu, życia. Pomaga nam spojrzeć na wszystko bardziej obiektywnie i uczy jak sobie radzić z negatywnymi uczuciami.

Niestety ale nie każdy psycholog Warszawa, czy też w innym mieście zna się naprawdę na tym co robi. Dlatego też nie warto zapisywać się na wizytę do pierwszej, lepszej osoby, ponieważ może nam ona zwyczajnie nie pomóc. Najlepszym sposobem na znalezienie dobrego psychologa jest poczytanie na jego temat opinii w internecie. Jeżeli znajdziemy większość pozytywnych, to warto zapisać się na wizytę. Jeżeli jednak większość znalezionych przez nas opinii będzie negatywnych, to lepiej zwyczajnie poszukać innego specjalisty, który jest naprawdę dobry w swoich fachu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here